• 0216 364 60 65 | 0533 300 05 60
akademi anaokulu ders
akademi anaokulu modern dans
akademi anaokulu bale
akademi anaokulu serifali
akademi anaokulu orf
akademi anaokulu kep giyme

 

  Eğitim Enstrümanları
 High Scoop
  Küçük çocukları eğitmek, onlara süregelen etkin öğrenme fırsatları sağlamak demektir. Eylem halindeki küçük çocuklar, inisiyatiflerini, meraklarını, becerirliklerini ve özgüvenlerini geliştirirler. Bunlar, çocuklara yaşamları boyunca yardım edecek eğilimlerdir. İşte High Scope programının temel felsefesi.
Reggio emilia
  Programımızı uygularken çocukları bilgiyi araştırmaya, üretmeye ve sentezlemeye yonlendiren Reggio Emilia yaklaşımından destek almaktayız. Bu yaklaşımın çocukları güçlü ve kapasiteli olarak kabul eder. Bir çocuk bilgi doldurulmaya hazır bos bir fırça gibi değil, kendisiyle harika alışveriş yapabilecek bir insan olarak görülür.
Scamper
  Farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarından biridir. Yaratıcı düşüncenin desteklenmesi ve geliştirilmesinde okulumuzda SCAMPER uygulaması yapılmaktadır. SCAMPER eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma sansı verir.
Gems
  Fen-doğa deneylerini ve matematik çalışmalarını daha keyifli hale getirmek için GEMS programından destek almaktayız. GEMS Programı Berkeley Üniversitesi bünyesinde yer alan Lawrence HALL of Science adli bir fen merkezi tarafından oluşturulmuş sürekli geliştirilen bir programdır.